Hostyapi.Com yükleniyor...

Facebook Depremi Kutladı!

Facebook Depremi Kutladı!

Sosyal medya devi Facebook, Endonesya’da Pazar günü 130’dan fazla kişinin hayatını kaybettiği deprem sonrasındaki mesajlarda yanlışlıkla kutlama balonları ve konfeti uçurdu.

Yanlışlıkla Endonezya dilinde “selamat” kelimesinin hem “esenlik güvendeyim” hemde “tebrikler” anlamına gelmesinden kaynaklandı. Kullanıcıların mesajlarında bu kelime geçince, otomatik olarak balonlar ve konfeti uçtu. Bizde “hayırlı olsun” denildiği anlamına geliyor.
Facebook bir süre sonra yanlışlığı fark edip, Endonezya‘da balonlu kutlama özelliğini devre dışı bıraktı. Şirket, “bu talihsiz hatadan dolayı üzüntü duyduğunu” açıkladı.

Bu konuda halk derin bir üzüntü içerisindeyken Facebook’un bu konuda yapmış olduğu hata ne kadar kabul edilebilir orası tartışılır.

Özellikle son zamanlarda yaptığı yanlışlar yüzünden kendisine çeki düzen verme aşamasında adım adım ilerleyen sosyal medya devi, artık her yaptığı yanlış üzerine daha fazla tepki çekmeye başlıyor. Bu durum karşısında kullanıcılarının üzerine titreyen Facebook, anlaşılan dikkatsizliğine devam ediyor. Bakalım Endonezya olayından sonra Facebook’un bir sonraki hamlesi ne olacak hep beraber bekleyip göreceğiz.

  • Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Mesaj Yolla