Hostyapi.Com yükleniyor...

Instagram Çöktü Mü?

Instagram Çöktü Mü?

Instagram, Türkiye saati ile bugün 10:00 itibarıyla dünya genelinde çökerken, uygulamayı bilgisayar üzerinden kullanmak isteyenler tarayıcıdan Instagram.com’a girdiklerinde “5xx Server Eror” hatası ile karşılaştırıyor. Uygulamaya mobil cihazlardan giriş yapmak isteyenler ise “akış yenilenmedi” hatasını veriyor.

Instagram’a erişim sorununun teknik bir aksaklıktan kaynaklandığı düşünülürken, Instagram’dan konuyla ilgili herhangi resmi bir açıklama yapılmadı.

Diğer yandan bu tarz sitelerin çöktüğüne dünya genelinde uyarılar gösteren downdetector sitesine göre Instagram ile ilgili olarak son yarım saatte 1155 adet sorun olduğu bilgisi verildi.

Instagram’a bilgisayarda tarayıcı üzerinden girmek isteyenlerin karşılaştığı bu 5xx Server Error hatası sunucularda bir sorun olduğu anlamına geliyor. Bu durum genelde Instagram yetkililileri tarafından fark edildiğinde düzeltilir. Bazen siber saldırılar Instagram sunucularını çalışamaz duruma getirir.

5xx Server Eror hatası nasıl düzeltilir?
Instagram kullanıcıları 5xx SInstagram’a bilgisayarda tarayıcı üzerinden girmek isteyenlerin karşılaştığı bu 5xx Server Error hatası sunucularda bir sorun olduğu anlamına geliyor. Bu durum genelde Instagram yetkililileri tarafından fark edildiğinde düzeltilir. Bazen siber saldırılar Instagram sunucularını çalışamaz duruma getirir.erver Eror hatası alıyorsa bu durumda sadece sorun giderilene kadar beklemelisiniz. Telefon veya bilgisayar ayarları ile oynamamalıdır. Siz bilgisayar veya telefonda işlem yaparak bu hatayı gideremezsiniz. Instagram yetkilileri sorunu en kısa sürede çözecektir.

  • Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Mesaj Yolla