Hostyapi.Com yükleniyor...

Instagram’da Alışveriş Devri Başlayacak!

Instagram'da Alışveriş Devri Başlayacak!

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instgaram, kullanıma sunacağı yeni özelliği IG Alışveriş uygulaması ile bağımsız bir çevirimiçi alışveriş havuzu oluşturmayı hedefliyor.

Online alışveriş pazarı her geçen gün büyümeye devam ediyor. Sosyal medyaların bu işe adım atması en başından beri belliydi. İlk somut adım Instagram’dan Instagram, yakında yalnızca alışverişe odaklanan bağımsız bir uygulama yayınlayacak.

The Verge tarafından ortaya çıkarılan bilgiye göre, “IG Shopping” ismini alacak olan uygulama sadece alışveriş odaklı olacak. Kullanıcılar, Instagram’da takip ettikleri işletmelerin ürünlerini IG Alışveriş uygulaması üzerinden görüntüleyebilir, detaylı bilgilerine ve fiyat etiketlerine ulaşabilecekler.

Instagram’ın yeni uygulaması kullanıcılardan çok işletmelerin işine yarayacak. fiziksel ürün satan bütün işletmeler IG Alışveriş uygulamasından faydalanabilirler. İşletmeler tek bir görsel için en fazla 5, çoklu görsel paylaşımı içinse maksimum 20 ürün etiketleyebilme özelliğine sahip olacaklar.

IG Alışveriş, tüm satıcılar için geliştirilmiş bir arayüz ile geliyor. Çeşitli ikonlar ve alışveriş linklerini gönderiye gömmek gibi farklı özellikler de kullanıcıları bekliyor olacak. Linkin tıklanmasıyla beraber kullanıcılar fiyat ve alışveriş sayfası için bağlantıları görebilecekler. Henüz uygulamanın ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili bir bilgi paylaşımı mevcut değil.

  • Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Mesaj Yolla