Hostyapi.Com yükleniyor...

Snapchat Değer Kaybediyor!

Snapchat Değer Kaybediyor!

Hatırlayacağınız üzere dün sizlere Snapchat’in kan kaybettiğini söylemiştik. Kullanıcı sayılarında düşüş yapan uygulama, durumu toplamak için elinden geleni yapıyor.

NTV’nin haberine göre, Suudi Arabistanlı milyarder iş adamı Prens Velid bin Talal, Snapchat’in yüzde 2,3 hissesini çeyrek milyar dolara satın alma anlaşmasını tamaladığını duyurdu.

Prens Velid, şahsi internet sitesinden yaptığı açıklamada, Snapchat şirketinden satın alınan hisselerini “A” grubu olduğuna işaret ederek, hisselerin değerinin neredeyse 250 milyon dolar olduğunu belirtti.

Snapchat şirketindeki bu adımın modern teknoloji alanında lkişisel yatırım stratejisinin bir uzantı olduğunu dile getiren Prens Velid, Snapchat’in dünuyanın en yenilikci sosyal ağ platformlarından biri olduğunu ve bu şirketin gerçek potansiyelini aşmaya yeni başladığını düşündüğünü söyledi.

Bu alımla Prens Velid’in Snapchat’teki en büyük hissedarlardan biri olduğu ifade ediliyor. Prens Velid bin Talal’in sahibi olduğu Kingdom Holding, dünyanın en büyük yabancı yatırımcılarından biri olarak görülüyor.

Instagram’ın şaha kalkması ile beraber dama atılan Snapchat, hala kendini toplayabilmiş değil. Şirket tarafından açıklanan raporlara göre Snapchat, Nisan-Mayıs-Haziran aylarını içine alan yılın ikinci çeyreğinde 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetti.

Aslında bu kan kaybı sadece Instagram yüzünden gerçekleşmiş değil. Arayüzünü güncelleyen platform, birçok kullanıcıdan tepki çekmiş ve imza kampanyalarının toplanmasına sebep olmuştu.

  • Share:

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href=""> <abbr> <acronym> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Mesaj Yolla